איך ניתן לאמן את הכלב כשאין לנו זמן?

כמו שרובנו טבעית מתמקדים בדברים שמעצבנים, מפריעים או מציקים לנו, אנחנו גם נוטים לזכור את הנהג היחיד שחתך אותנו בכביש ביום, בעוד שאלף הנהגים האחרים שנהגו לידנו לתפארת נעלמים מראשנו. התנהגות זו היא אנושית מאוד. אבל... כשמדובר באימון וחינוך הכלב שלנו, יש לנו חשיבות רבה יותר לשים לב לדברים הטובים שהוא עושה ולהתייחס אליהם במיוחד. כך נוכל להשיג יותר יעילות והתקדמות בתהליך החינוך שלו

כאשר נעניק לכלב שלנו חיזוק חיובי משמעותי כל פעם שנראה אותו עושה מעשה שאנחנו מעריצים, נתגלה בתום זמן קצר שלכן כלב יותר מאומן ואף מוכשר מאוד!
בנוסף לכך, נמצא כי ניתן לשפר את התנהגותו של חבר הכלב שלנו גם בימים בהם אנחנו פחות מתנהלים בסשן אימונים ארוך

אז איך עושים את זה?

העיקרון מאחורי הגישה

הגישה של קתי סדאו לאילוף כלבים מתמקדת בתקשורת חיובית ושיתוף פעולה בין כלבים לבעליהם. במקום לגרום לכלב שלכם להוכיח את ערכו עבור פינוק, סאדאו מאמין שלבני אדם יש אחריות לתגמל את הכלב שלהם על התנהגות טובה.

למה זה משנה? כאשר אנו מתמקדים בתגמול הכלבים שלנו על התנהגות רצויה, במקום להעניש אותם על התנהגות לא רצויה, אנו יכולים לבנות מערכת יחסים טובה יותר איתם. על ידי הורדת הלחץ מהכלבים שלנו, הם יכולים להירגע וליהנות מלהיות עצמם ועדיין ללמוד כיצד להתנהג כראוי.

ספירת חטיפים: איך זה עובד

אחד ההיבטים הייחודיים ביותר בגישתו של סאדאו הוא הרעיון של ספירת חטיפים. היא ממליצה לספור 50 חטיפים בכל בוקר ולהשתמש בהם לאורך היום כחיזוק להתנהגות טובה.

אבל מה נחשב להתנהגות טובה? כל דבר שאתה מוצא רצוי בכלב שלך! בין אם זה מגיע כשקוראים להם, לועסים עצם במקום את הרהיטים שלכם, או פשוט שוכבים בשקט במיטה שלהם, כל פעולה חיובית ראויה לפינוק.

גישה זו עוזרת להסיט את המיקוד שלנו מההתנהגויות השליליות שאנו רוצים לתקן להתנהגויות החיוביות שאנו רוצים לעודד. על ידי חיפוש הזדמנויות לתגמל את הכלבים שלנו במהלך היום, אנו יכולים להתחיל לראות אותם באור חיובי יותר.

ההשפעה של טכניקות מבוססות חיזוק

על ידי שימוש בטכניקות מבוססות חיזוקים כמו זו של סאדאו, אנו יכולים לעזור לכלבים שלנו ללמוד התנהגויות חדשות ולחזק התנהגויות קיימות. גישה זו הוכחה כיעילה יותר משיטות המבוססות על ענישה, אשר יכולות ליצור חרדה ולחץ אצל כלבים.

יתר על כן, על ידי התמקדות בתגמול הכלבים שלנו על התנהגות טובה, אנו יכולים גם לשפר את רווחתם הרגשית. כלבים משגשגים על תשומת לב חיובית ושבחים, בדיוק כמו בני אדם. על ידי מתן שפע של שניהם, אנו יכולים לעזור להם להרגיש אהובים ומוערכים של בני משפחותינו.

ביקורת על השיטה

אנשים מסוימים עשויים לחשוש ששימוש בחטיפים לעתים קרובות מדי יפנק את הכלב שלהם או יוביל להאכלת יתר. עם זאת, הגישה של סאדאו כוללת שימוש בפינוקים קטנים ודלי קלוריות שלא יצטברו ליותר מדי קלוריות במהלך היום. בנוסף, על ידי התנהגות חיובית מתגמלת בלבד, אנו יכולים לעזור למנוע מהכלבים שלנו לפתח הרגלים שליליים.

מסקנה

אם נמאס לכם להרגיש שהכלב שלכם מתנהג לא יפה כל הזמן, הגיע הזמן לנסות את הגישה של קתי סאדאו. על ידי ספירת 50 חטיפים בכל בוקר ותגמל את הכלב שלך על התנהגות טובה לאורך כל היום, אתה יכול לבנות מערכת יחסים טובה יותר עם החבר הפרוותי שלך. לא רק שהכלב שלכם ילמד התנהגויות חדשות, אלא גם תוכלו ליהנות ממערכת יחסים רגועה וחיובית יותר איתו. אז למה לא לתת לזה סיכוי? הרבה בחיים הוא בחינם, אחרי הכל.

עישון פסיבי וחיות מחמד: הסכנה החבויה בביתכם

כתיבת תגובה

המייל שלכם לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

סגור עגלת הקניות שלי
סגור פריטים אהובים
סגור צפית לאחרונה
סגור
סגור
קטגוריות
דילוג אל התוכן